Vrácení & Výměna - Tipy & Opravy

Všechny moto bundy mají vyjímatelné chrániče a jsou vhodné i na běžné, stylové nošení.

Ošetřování koženého oblečení:

Než si poprvé oblečete svůj kožený oděv, doporučujeme jej důkladně naimpregnovat. Chráníte tím useň před vlhkem a zároveň bráníte pronikání nečistot do struktury usně. Lépe se pak čistí. Po sezóně je dobré ještě dodat oděvu péči v podobě vyživovacího krému. Doporučujeme Leather Wax krém pro černou kůži, která opraví nechtěné, vzniklé závady/nedostatky + pěna/spray Protector Foam, která chrání a prodlužuje životnost. Dále pak dle využití zde: Impregnace a čištění.
Péčí prodloužíte životnost svého koženého oblečení.
Mějte na paměti: Kůže je přírodní produkt. Nepravidelnosti patří ke vzhledu zboží.

Bundy:
V zásadě máte dvě možnosti: kůže nebo textil. Obojí má své výhody. Kožená bunda je tradiční motorkářská uniforma a je velmi odolná proti oděru a v podstatě je to Vaše druhá kůže. Moto bunda má mít chrániče loktů, ramen i páteře. Rukávy musí být patřičně dlouhé a zúžené, aby přes ně šly navléct rukavice a nefoukalo vám na tělo, a nebo vás rukávem nenavštívila nějaká včela. To rozhodí i opravdového tvrďáka. Na škodu nejsou ani odrazové reflexní proužky. Pokud lze bunda sepnout s kalhotami máte vybráno.

Textilní bundy jsou lehčí a díky použitým Hi-TECH materiálům déle odolávají vodě. Bohužel zdaleka nevydrží tolik na oděr a jízda po zadku na asfaltu je větší požitek s menšími následky v kůži.

Kalhoty:
Co se týče materiálu platí stejná pravidla jako u bund pouze dbejte, aby kalhoty byly dost dlouhé a nenastydly Vám kotníky, o spáleninách od výfuku ani nemluvím. Diky typickému posezu na motorce je dobré volit kalhoty s vyšším pasem. Kožené kalhoty si kupujte spíš fest "na tělo" -  vytáhnou se.

Rukavice:
Musí dobře sedět na rukou, a pokud mají karbonové chrániče kloubů, tak chrániče nesmí tlačit (karbon se nevytáhne jako kůže). Jinak rukavice se přizpůsobí po čase tvaru ruky a spíš se trochu vytáhne. Manžeta by měla být dost dlouhá, aby překryla rukáv bundy (viz. včela v prvním odstavci).

Helma:
Musí dobře padnout, ale nesmí tlačit!! Hlavně v oblasti lícních kostí. Lepší je koupit rovnou nějakou, která má nezamlžovací vizor a hlavně  ať je HOMOLOGOVANÁ. Helma je povinná výbava a chrání HLAVU, tak doporučuji nešetřit.

Boty:
Bota by měla být pevná, ale nezapomeňte, že taky musíte řadit. Pokud možno měla by zakrývat kotníky a obecně čím vyšší tím lepší.

Mnoho štastných kilometrů přeje Brixton

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení