Vrácení & Výměna - Reklamace

Všechny moto bundy mají vyjímatelné chrániče a jsou vhodné i na běžné, stylové nošení.

Ošetřování koženého oblečení:

Než si poprvé oblečete svůj kožený oděv, doporučujeme jej důkladně naimpregnovat. Chráníte tím useň před vlhkem a zároveň bráníte pronikání nečistot do struktury usně. Lépe se pak čistí. Po sezóně je dobré ještě dodat oděvu péči v podobě vyživovacího krému. Doporučujeme Leather Wax krém pro černou kůži, která opraví nechtěné, vzniklé závady/nedostatky + pěna/spray Protector Foam, která chrání a prodlužuje životnost. Dále pak dle využití zde: Impregnace a čištění.
Péčí prodloužíte životnost svého koženého oblečení. Wax + Foam lze kombinovat a plně doporučujeme.
Mějte na paměti: Kůže je přírodní produkt. Nepravidelnosti patří ke vzhledu zboží.

Bundy:
V zásadě máte dvě možnosti: kůže nebo textil. Obojí má své výhody. Kožená bunda je tradiční motorkářská uniforma a je velmi odolná proti oděru a v podstatě je to Vaše druhá kůže. Moto bunda má mít chrániče loktů, ramen i páteře. Rukávy musí být patřičně dlouhé a zúžené, aby přes ně šly navléct rukavice a nefoukalo vám na tělo, a nebo vás rukávem nenavštívila nějaká včela. To rozhodí i opravdového tvrďáka. Na škodu nejsou ani odrazové reflexní proužky. Pokud lze bunda sepnout s kalhotami máte vybráno.

Textilní bundy jsou lehčí a díky použitým Hi-TECH materiálům déle odolávají vodě. Bohužel zdaleka nevydrží tolik na oděr a jízda po zadku na asfaltu je větší požitek s menšími následky v kůži.

Kalhoty:
Co se týče materiálu platí stejná pravidla jako u bund pouze dbejte, aby kalhoty byly dost dlouhé a nenastydly Vám kotníky, o spáleninách od výfuku ani nemluvím. Diky typickému posezu na motorce je dobré volit kalhoty s vyšším pasem. Kožené kalhoty si kupujte spíš fest "na tělo" -  vytáhnou se.

Rukavice:
Musí dobře sedět na rukou, a pokud mají karbonové chrániče kloubů, tak chrániče nesmí tlačit (karbon se nevytáhne jako kůže). Jinak rukavice se přizpůsobí po čase tvaru ruky a spíš se trochu vytáhne. Manžeta by měla být dost dlouhá, aby překryla rukáv bundy (viz. včela v prvním odstavci).

Helma:
Musí dobře padnout, ale nesmí tlačit!! Hlavně v oblasti lícních kostí. Lepší je koupit rovnou nějakou, která má nezamlžovací vizor a hlavně  ať je HOMOLOGOVANÁ. Helma je povinná výbava a chrání HLAVU, tak doporučuji nešetřit.

Boty:
Bota by měla být pevná, ale nezapomeňte, že taky musíte řadit. Pokud možno měla by zakrývat kotníky a obecně čím vyšší tím lepší.

Mnoho štastných kilometrů přeje Brixton